Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AOC Arazisinin Bir Kısmına “Doğal Yaşam ve Atatürk Çocuk Parkı” Yapılacağını Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde “Doğal Yaşam ve Atatürk Çocuk Parkı” açılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yıllardır bakımsız kalan arsayı gerçek sahibi Ankara’ya geri veriyoruz” açıklaması yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün miras bıraktığı Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yeni bir proje yapacağını duyurdu.

Buna göre; Kullanılmayan Atatürk Orman Çiftliği sahasında bulunan 940 bin metrekarelik alanın “Doğal Yaşam ve Atatürk Çocuk Parkı” adı altında Başkentli vatandaşların hizmetine açılacağı açıklandı.

YÜRÜYÜŞ YOLLARINDAN KONSER ALANLARINA KADAR BİRÇOK EKİPMAN MEVCUT OLACAK

Otopark alanında; yürüyüş ve bisiklet yolları, toplam 5.878 araçlık açık ve kapalı otoparklar, seyir terasları, şenlik alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, catering mağazaları, danışma-yönlendirme ve güvenlik kabinleri, konser alanları ve piknik alanları yer alacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu Ata’nın mirası: Atatürk Orman Çiftliği arazisi. Sahiplenmek boynumuzun borcu. Yıllardır bakımsız kalan araziyi gerçek sahibi Ankara’ya geri veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu