Teknoloji

Apple’ın iPhone 15’teki Yenilikleri Rakipleri Tarafından Gülünç Kaldı

Apple’ın son teknoloji ürünü iPhone 15 serisinin tanıtımı dün gerçekleşti ve bu tanıtım, Android cephesindeki rakipleri tarafından da dikkatle takip edildi. Apple’ın yeni serisinde yaptığı en büyük değişikliklerden biri olan USB-C’ye geçiş ve kamerasındaki yenilikler, mobil dünyasının önde gelen isimleri tarafından alay konusu oldu.

Yıllardır Android akıllı telefonların vazgeçilmezi olan ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan USB-C’nin Apple’ın yeni serisinde yerini alması Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia’nın adından söz ettirmesine neden oldu.

Bu durum şirketlere şu soruyu sorduruyor: “Yıllardır kullandığımız teknolojiye yeni mi geçtiniz?” Soruyu sormamı sağladı.

Ayrıca iPhone 15 serisinin kamerası da dalga geçilenler arasında yer aldı. Çinli üretici Xiaomi, Apple’ın yeniliğinin yıllar önce tanıtıldığını belirtti.

Tuşlu telefonlarıyla tarihe damga vuran Nokia, fiyat konusunda Apple’ı eleştirdi ve kendi cihazını iPhone 15’e benzetti.

Samsung ve OnePlus ise yeniliklerin çok da yeni olmadığını söyleyerek rakiplerine gönderme yaptı.

OnePlus, 8 yıl önce telefonlarında USB-C konnektörünü kullanmaya başladığını belirten bir paylaşımı hatırlattı.

Nokia, G42 modelinin özelliklerini listeleyen ve Apple’a göre çok daha ucuz olduğunu gösteren bir fragman paylaştı.

Samsung, USB-C’nin Apple için bir devrim olduğunu ve bunu aslında “bir şey daha” başlığı altında tanıtması gerektiğini vurguladı.

Xiaomi, 48MP kameralı ilk telefonunu Redmi Note 7 ile 2019 yılında piyasaya sürdüğünü belirtmişti.

haberosmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu